Eğlence & Gezi

Müze ve Tarih

Cunda adasının yazılı kaynaklara göre tarihi Ayvalık’tan daha eskidir. Bir çok toplumun yaşadığı bu güzel adamızda , çağlar öncesinden kalmış kaya resimleri bulunduğu gibi, Rum toplumlarından kalan çok değerli yapılar da bulunmaktadır. Taksiyarhis Kilisesi, Sevim Necdet Kent Kitaplığı, Ay Işığı Manastırı, Rahmi Koç Müzesi, Değirmenler, küçük adalarda bulunan rahibe okulları gibi bir çok tarihi yapı bulunmaktadır.

Yeme & İçme

Tatil planınızı yaparken Ayvalık ve Cunda’ya has bir çok lezzete vakit ayırabilmeye dikkat etmenizi öneririz. Meşhur ada lokması, Midilli’nin sakız ağaçlarından üretilen sakızlı dondurmalar,Cunda Taş Kahve’nin dibek kahvesi, meşhur Ayvalık Tostu, lor tatlısı, Girit mezeleri, deniz mahsullerinden oluşan zengin restorant menüleri, zeytinyağlılar, fasıllar, eğlenceler eşliğinde tatilinize sığdırmakta zorlanacağınız bir çok etkinlik bulunmaktadır.

Fasıl & Eğlence

Cunda Adası, Ayvalık ve Sarımsaklı her çeşit eğlence türünü barındırmaktadır. Tahta masalarda sabaha kadar süren fasıl ve meyhanelerden, gece kulüplerine, gazino ve çay bahçelerine kadar. Yüksek sesli veya kafanızı dinleyebileceğiniz bir çok mekan bulunmaktadır.

Request a Service

[contact-form-7 404 "Not Found"]